Zadbaj o higienę przedszkola

baner akcji Zadbaj o higienę przedszkola

 

Zadbaj o to, by Twoja placówka była gotowa na przyjęcie dzieci. Utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości i higieny to w przedszkolach kwestia niezwykle istotna, nie tylko z punktu widzenia norm prawnych, ale także bezpieczeństwa podopiecznych, zatrudnionego personelu jak i nauczycieli. Czystość i dobrze wdrożony plan higieny pozwalają redukować namnażanie się drobnoustrojów: bakterii, wirusów i grzybów.

Specjalna oferta na urządzenia Kärcher Professional skierowana do przedszkoli

Zapewnij czystość w przedszkolu i skorzystaj ze specjalnej oferty na wybrane zestawy urządzeń, akcesoriów i środków czyszczących Kärcher Professional. Zestawy zostały dopasowane do różnych zadań związanych z czyszczeniem i utrzymaniem czystości w przedszkolu.

Oferta jest ważna od czerwca do końca października 2020 lub do wyczerpania zapasów. Podane ceny są cenami netto i nalezy do nich doliczyć 23% VAT.

Na poniższej stronie zapoznasz się również z technologiami czyszczenia z wykorzystaniem urządzeń Kärcher, które znajdą zastosowanie w przedszkolach.

 

Zestawy urządzeń i akcesoriów dedykowane dla przedszkoli:

Oczyszczacz powietrza do wykorzystania w przedszkolach:

oczyszczacz powietrza af 100 na podłodze

AF 100

Oczyszczacz usuwa wszelkie szkodliwe substancje z powietrza i kompleksowo poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach. Zaawansowane materiały elektrostatyczne zastosowane w filtrach uniwersalnych AF 100 pomagają w głębokiej absorpcji drobnych cząstek.

Więcej informacji o tym produkcie

Środki czyszczące do czyszczenia ręcznego:

ręczne czyszczenie biurka

Uzupełnienie planu higieny

Odpowiednie środki czyszczące uzupełniają plan higieny i wspomagają pracę samych urządzeń sprawiając, że czyszczenie staje się mniej czasochłonne i znacznie bardziej skuteczne. W naszej ofercie zakupisz 12 sztuk poniższych środków czyszczących w cenie 11!

O ofertę zapytaj sprzedawcę.

Kliknij odnośnik poniżej, aby zapoznać się ze środkami czyszcącymi:

Profesjonalne środki czyszczące do czyszczenia ręcznego

Technologie czyszczenia mające zastosowanie w przedszkolach:

Czyszczenie wykładzin

Wykładziny dywanowe dobrze tłumią hałas, a przy tym są ciepłe i miękkie, co gwarantuje dzieciom bezpieczeństwo i komfort podczas zabawy. Warto jednak pamiętać, że jeśli nie dba się o nie w odpowiedni sposób, stają się siedliskiem dla roztoczy, które mogą powodować alergie. Dlatego też wykładziny należy codziennie odkurzać, dbając o to by wybrany do tego celu odkurzacz nie był modelem przypadkowym, lecz takim, który dzięki dobrym parametrom roboczym i długiej żywotności zapewni skuteczność zbierania zanieczyszczeń na wysokim poziomie. Zazwyczaj odkurzacze przeznaczone do użytku prywatnego nie spełniają tych wytycznych, a reżim pracy może się dla nich okazać zbyt wymagający. Warto podkreślić, że odkurzacz w przedszkolu powinien być wyposażony w filtr wylotowy HEPA, który zatrzyma drobnoustroje i alergeny oraz w worki, które należy regularnie wymieniać by nie dopuścić do namnażania się w nich roztoczy.

Raz na pół roku oraz w razie wystąpienia takiej potrzeby wykładziny dywanowe należy dogłębnie wyczyścić. Najlepszą metodą dogłębnego czyszczenia wykładzin w przedszkolach jest czyszczenie ekstrakcyjne, nazywane także metodą spryskiwania i odsysania. Polega ona na naniesieniu na wykładzinę roztworu środka czyszczącego, a następnie odessaniu go wraz z rozpuszczonymi zanieczyszczeniami. Urządzenia stosowane do przeprowadzania takiego „prania” wykładzin to tzw. urządzenia ekstrakcyjne. Ważne jest by wybierając model takiej maszyny zwrócić uwagę na jego parametry robocze, zwłaszcza te mówiące o skuteczności odsysania – bo odpowiada ona za ilość wody, jaka po „wypraniu” wykładziny pozostanie na powierzchni, a ta wpływa na czas jej schnięcia. Urządzenie ekstrakcyjne doskonale sprawdza się także w wywabianiu plam, co w przedszkolu może się okazać niezwykle przydatną funkcją.

czyszczenie wykładzin w przedszkolu za pomocą odkurzacza piorącego

Czyszczenie szyb i luster

Poza posadzkami, powierzchniami, które najczęściej ulegają widocznym zabrudzeniom są szyby. Przede wszystkim dlatego, że są często dotykane przez dzieci, co pozostawia na nich tłuste, a niekiedy też kolorowe plamy np. z farb czy kleju. Z tego powodu szyby w przedszkolu wymagają regularnego mycia. A, jeśli jakieś prace należy przeprowadzać często – nie mogą zajmować one zbyt wiele czasu, co przy zastosowaniu metod tradycyjnych (wiaderko + szmatka) jest trudne do osiągnięcia.

Warto zainwestować w urządzenie, które sprawi, że ta zazwyczaj długotrwała czynność zamieni się w błyskawiczną, czyli w profesjonalną myjkę do okien. Cały proces mycia z wykorzystaniem myjki polega na naniesieniu na szybę (lustro) roztworu środka czyszczącego za pomocą butelki ze spryskiwaczem, przetarcie powierzchni szyby zamocowanym na butelce padem z mikrofibry, a następnie odciągnięciu wody z rozpuszczonymi zanieczyszczeniami za pomocą myjki. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu zniknie też problem zacieków, smug oraz konieczność osuszania i polerowania szyb.

czyszczenie szyb w przedszkolu za pomocą myjki do szyb

Dezynfekcja

Powierzchnie twarde w przedszkolu powinny nie tylko być regularnie czyszczone ale także dezynfekowane, tak by zapobiegać namnażaniu się na nich drobnoustrojów. Dezynfekcja najczęściej przeprowadzana jest za pomocą odpowiednich preparatów chemicznych. Czy da się jednak bezpiecznie dezynfekować bez użycia detergentów? W Kärcher uważamy, że tak. Rekomendujemy w tym celu wykorzystanie profesjonalnych parownic, które to urządzenia czyszczą powierzchnię za pomocą gorącej pary wodnej pod ciśnieniem. Para ta nie tylko wyjątkowo skutecznie usuwa zabrudzenia, ale także przy zachowaniu odpowiedniego długiego czasu kontaktu z powierzchnią, zapobiega namnażaniu się bakterii i wirusów*.

Parownice rekomendowane są do czyszczenia podłóg twardych, fliz (płytek ściennych), sanitariatów oraz szkła, stolików czy blatów kuchennych. Dzięki bogatym akcesoriom mogą służyć także do czyszczenia drobnych elementów takich jak armatura czy fugi.

* Testy wykazały, że przy czyszczeniu punktowym parownicą Kärcher przez 30 sekund, przy maksymalnym poziomie pary, można usunąć 99,999% wirusów otoczkowych, takich jak koronawirus lub wirus grypy (z wyłączeniem wirusa zapalenia wątroby typu B), na gładkich i twardych powierzchniach domowych (testowane drobnoustroje: zmodyfikowany wirus krowianki Ankara).

**Dokładne czyszczenie parownicą Kärcher pozwala wyeliminować 99,99% bakterii powszechnie występujących w domu na gładkich i twardych powierzchniach domowych, przy prędkości czyszczenia wynoszącej 30 cm/s i maksymalnym poziomie pary (testowane drobnoustroje: Enterococcus hirae). 99,999% przy użyciu profesjonalnych parownic SG(V), zgodnie z EN 16615:2015-06, na podłodze z PCV, testowane drobnoustroje: Enterococcus hirae ATCC 10541.

dezynfekcja łazienki w przedszkolu za pomocą parownicy

Oczyszczanie powietrza

Zanieczyszczone powietrze to problem powszechnie znany. Powoduje wzrost częstotliwości zachorowań na choroby układu oddechowego, bóle głowy i skutkuje obniżoną koncentracją. Szczególnie dotkliwie jego skutki odczuwają dzieci, które z powodu zanieczyszczeń łatwo zapadają na alergie. Dlatego każde przedszkole powinno zadbać o czyste powietrze w salach, by zapewnić podopiecznym i pracownikom jak najlepsze warunki. Oczyszczacze Kärcher kompleksowo poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach usuwając z niego szkodliwe substancje. Pracują bardzo cicho i należą do najbardziej wydajnych urządzeń tego typu na rynku.

Oczyszczacz AF 100 usuwa wszelkie szkodliwe substancje z powietrza i kompleksowo poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach. Zaawansowane materiały elektrostatyczne zastosowane w filtrach uniwersalnych AF 100 pomagają w głębokiej absorpcji drobnych cząstek. Doskonała zdolność zatrzymywania cząsteczek sprawia, że urządzenie osiąga wyjątkowo wysoki poziom filtracji skutecznie oczyszczając otaczające nas powietrze. Materiał filtracyjny to True HEPA 11. Wartość CADR dla formaldehydu wynosi 302 m³/h. Oczyszczacz AF 100 w czasie 1 h może oczyścić pomieszczenie o wielkości do 100 m².

oczyszczacz powietrza w trakcie pracy

Czyszczenie ręczne

Do czyszczenia powierzchni twardych szczególnie rekomendujemy ekologiczną linię środków czyszczących CA. Dzięki kodowaniu kolorystycznemu wszystkie preparaty są niezwykle intuicyjne w użytkowaniu: czerwony (CA 20) do sanitariatów, zielony (CA 50) do posadzek, niebieski (CA 30 i CA 40) do mebli, szkła i wszystkich innych twardych powierzchni niezarezerwowanych dla koloru czerwonego i zielonego. Preparaty dostępne są w koncentratach (oznaczone w nazwie symbolem C) oraz w roztworach gotowych do użycia (oznaczone w nazwie symbolem R).

czyszczenie sanitariatów w przedszkolu z użyciem środków czyszczących Karcher