Kosiarki i roboty koszące

Kosiarki i roboty koszące

Prowadzimy sprzedaż kosiarek do trawy marki Stiga. To urządzenia, w które powinien się zaopatrzyć każdy ogrodnik oraz właściciel domu z dużym trawnikiem. Systematyczne koszenie trawy raz na kilka dni sprawia, że staje się ona dorodna i silnie ukorzeniona. Kosiarki to jedna z ważniejszych grup produktów, jakie oferuje marka Stiga. Firma skupia się na wprowadzaniu innowacji oraz ulepszaniu swoich produktów, które konstruowane są z dbałością o każdy szczegół. Każdy model jest charakterystyczny i wyróżnia się właściwymi tylko sobie cechami.

W naszej ofercie znajdują się również inne urządzenia służące do utrzymywania terenów zielonych w dobrej kondycji: traktory ogrodowe, roboty koszące, dmuchawy do zbierania liści, akumulatorowe sekatory i podcinarki, kosy spalinowe oraz wiele innych. Chętnie doradzamy naszym Klientom, na jaki sprzęt powinni się zdecydować. Przygotowaliśmy również mały poradnik, który pomoże dobrać kosiarkę odpowiednią do potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą i zachęcamy do odwiedzin w naszym salonie.

Czym różnią się kosiarki elektryczne od spalinowych?

Kosiarki elektryczne poleca się do pracy w mniejszych ogrodach. Nie generują tak dużej mocy jak kosiarki spalinowe i mają wąską powierzchnię koszenia. Docenia się je za to, że są lekkie i ciche, a koszt ich utrzymania nie jest wysoki. Nowoczesne modele wyposażone są w wyłącznik termiczny, który chroni kosiarki przed przegrzaniem się. Urządzenia nie emitują spalin, zatem są przyjazne środowisku. Ich osłony wykonane są ze stali, która jest wytrzymała i nie ulega korozji. Posiadają wiele zalet, jednak warto zaznaczyć, że nie nadają się do koszenia mokrej lub wilgotnej trawy.

Z kolei kosiarki spalinowe wybierane są do pracy na trawnikach o powierzchni przekraczającej 500 m². Ich szerokość robocza wynosi około 50 cm. Nie muszą być podłączone do prądu, dlatego manewrowanie nimi (na przykład między drzewami i krzewami) nie jest utrudniane przez kabel. Ich silniki mają wysoką moc, dlatego bez problemu radzą sobie z cięciem wysokiej, gęstej czy sztywnej trawy. Niektóre modele posiadają napęd na koła, który ułatwia prowadzenie kosiarki pod górkę na zróżnicowanych terenach. Należy pamiętać, że konserwacja kosiarek spalinowych jest czasochłonna. Wymagają one regularnej wymiany filtrów i olejów, którą zawsze można zlecić do wykonania fachowcom w naszym autoryzowanym serwisie.

Kosiarki samojezdne

Kosiarki samojezdne to nowoczesne urządzenia, które wyglądem przypominają zminiaturyzowane ciągniki rolnicze. Występują w trzech modelach: ridery, traktory i ZT (kosiarki o zerowym promieniu skrętu). Pozwalają na szybkie koszenie trawników o dużej powierzchni. Ich szerokość koszenia może wynosić nawet ponad 100 cm. Korzystanie z kosiarek samojezdnych jest wygodne i przyjemne, ponieważ pozwalają kierowcy wykonywać pracę w niewymuszonej pozycji. Wyposażone są również w amortyzatory, które łagodzą reakcje użytkownika na wstrząsy spowodowane nierównościami terenu.

Niektóre kosiarki samojezdne mają funkcje dodatkowe. Mogą służyć do odśnieżania, zamiatania lub transportu. Część z nich ma opcję mulczowania, czyli pokrywania trawnika pokłosami, które są dobrym nawozem dla młodej i słabo rosnącej trawy. Posiadamy w sprzedaży także modele zaopatrzone w aeratory służące do napowietrzania trawnika.

Sprawdź podkategorie