Wszechstronne czyszczenie - Porady: Odkurzacze uniwersalne

etykieta energetyczna

Doskonałe urządzenie do wielu różnych zastosowań

Kärcher oferuje doskonałe rozwiązanie do utrzymania czystości w domu i jego otoczeniu: podwórku, piwnicy, garażu czy w warsztacie majsterkowicza. Odkurzacze uniwersalne zbierają suchy i wilgotny brud oraz wodę. Niezawodne na co dzień, w sytuacjach awaryjnych (np. gdy wyleje pralka) i podczas remontu.

etykieta energetyczna
etykieta energetyczna
etykieta energetyczna
etykieta energetyczna
etykieta energetyczna
odkurzacz WD premium

Nawet do 20% więcej mocy w porównaniu do poprzednich modeli!

Wielofunkcyjne odkurzacze od WD 3 do WD 6 są znacznie silniejsze od swoich poprzedników. Siła ssąca jest mierzona na ssawce podłogowej urządzenia wg. zestandaryzowanej normy IEC 60312. Mierzone są zarówno przepływ powietrza, jak i podciśnienie. Im wyższa wartość siły ssącej tym odkurzacz jest mocniejszy.

Celem, który przyświecał konstruktorom opracowującym nowe odkurzacze WD było stworzenie mocnego urządzenia w każdej kategorii. Stąd odkurzacze są nie tylko optymalnie zaprojektowane, ale posiadają także nowe akcesoria. Odkurzacze uniwersalne WD są nawet do 20% bardziej wydajne od swoich poprzedników.

Większą wydajność uzyskano dzięki nowym, energooszczędnym silnikom, gruntownie przeprojektowanym ssawkom podłogowym i wężom. Wszystkie przyłącza zostały zoptymalizowane pod kątem lepszego przepływu powietrza oraz uzyskaniu ich większej szczelności. Dzięki temu siła ssąca na ssawce jest znacznie większa niż dotychczas.

Najważniejsze zalety: dokładne zbieranie zanieczyszczeń, oszczędność czasu, różnorodność zastosowań.

Wskazówka: odkurzacze uniwersalne WD rozpoznasz także po etykiecie Kärcher Power-Label.

infografika wysoka siła ssącą, niskie zużycie energii

Do 30% mniejsze zużycie energii

Odkurzacze WD charakteryzują się nie tylko wysoką siłą ssącą, ale także niskim zużyciem energii elektrycznej. Dzięki wysokowydajnym silnikom zużycie energii zostało ograniczone nawet do 30% w porównaniu do poprzednich modeli.

Przykład: siła ssąca modelu WD 6 Premium jest taka jak w 1800 W odkurzaczu uniwersalnym WD 5.800 z roku 2013. Odkurzacz WD 6 premium pobiera jednak tylko 1300 W.

wyjmowanie filtra w odkurzaczu wd premium

Szybka wymiana filtra

W nowych odkurzaczach uniwersalnych od WD 4 do WD 6 zastosowano płaskie filtry faliste w kasetach. Pozwala to na wymianę filtra w ciągu zaledwie kilku sekund. Bez pylenia i kontaktu z brudem. Płaski filtr falisty, który umożliwia odkurzanie suchych i mokrych zanieczyszczeń oraz wody, nie zajmuje przestrzeni wewnątrz zbiornika!

Podsumowanie zalet: szybka i wygodna wymiana filtra, bez kurzenia i kontaktu z brudem, proste ręczne czyszczenie filtra.

wykres porównania siły ssącej odkurzaczy z i bez funkcji czyszczenia filtra

Niezmiennie wysoka siła ssania.

Dzięki zintegrowanej w odkurzaczach WD 5 i WD 6 funkcji czyszczenia filtra, brudne filtry mogą być szybko i łatwo wyczyszczone. Po trzykrotnym naciśnięciu przycisku strumień zwrotnego powietrza przedmuchuje filtr przywracając maszynie pełną siłę ssania (zobacz ilustrację).

Podsumowanie zalet: brak konieczności ręcznego czyszczenia filtra, brak przerw w odkurzaniu, stale wysoka siła ssania.

Nowe akcesoria

Większy komfort i skuteczność odkurzania

Nowa linia akcesoriów standardowych zaprojektowana specjalnie na potrzeby nowych odkurzaczy uniwersalnych WD gwarantuje doskonałe efekty czyszczenia i wysoki komfort użytkowania. Dzięki nim wydajność nowych odkurzaczy znacznie wzrosła w stosunku do poprzednich modeli. Stały się jeszcze bardziej wszechstronne w zastosowaniach i jeszcze skuteczniej zbierają suche i mokre zanieczyszczenia oraz wodę.

zakładanie ssawki bezpośrednio na wąż

Zdejmowane kolanka


Ergonomicznie ukształtowane kolanko zapewnia optymalny przepływ powietrza. Pozwala też zachować wygodną pozycję podczas odkurzania, ponieważ łatwo się zdejmuje, co z kolei pozwala na podłączanie akcesoriów bezpośrednio do węża ssącego.

odkurzanie bagaznika samochodu

Zoptymalizowane węże ssące


W nowych odkurzaczach uniwersalnych od WD 4 do WD 6 zastosowano płaskie filtry faliste w kasetach. Pozwala to na wymianę filtra w ciągu zaledwie kilku sekund. Bez pylenia i kontaktu z brudem. Płaski filtr falisty, który umożliwia odkurzanie suchych i mokrych zanieczyszczeń oraz wody, nie zajmuje przestrzeni wewnątrz zbiornika!

nowe rury ssące

Mocne rury ssące


Jakość nowych rur ssących z tworzywa sztucznego uległa znacznej poprawie dzięki zastosowaniu materiałów zapewniających im wysoką trwałość i sprężystość.

odkurzanie bagaznika samochodu

Nowe ssawki podłogowe


Bez względu na to czy zbierasz suche czy mokre, drobne czy grube zanieczyszczenia, specjalnie zaprojektowane, uniwersalne ssawki podłogowe, gwarantują doskonałe rezultaty odkurzania. Posiadają idealne właściwości ślizgowe, dzięki którym dobrze i lekko się prowadzą.

odkurzacz wd premium z oznaczeniami poszczególnych elementów

WD krok po kroku

 1. Zdjemowane kolanko


  Zapewnia optymalny przepływ powietrza. Łatwo się zdejmuje i pozwala na podłączanie akcesoriów bezpośrednio do węża ssącego.
 2. Łatwa wymiana filtra


  Innowacyjna, opatentowana technologia szybkiego i łatwego wyjmowania filtra bez kontaktu z brudem (WD 4 - WD 6).
 3. Wysoka wytrzymałość


  Wytrzymałe i odporne na uderzenia rury i węże.
 4. Optymalne zasysanie brudu


  Za naciśnięciem przycisku zmieniasz ustawienie ssawki – na odkurzanie suchego lub wilgotnego brudu.
 5. Łatwe odkurzanie


  Kółka w ssawce zapewniają jej płynny ruch.
 6. Idealnie szczelne


  Lepszej jakości uszczelnienia pomiędzy głowicą odkurzacza, a zbiornikiem oraz poprawione połączenia pomiędzy rurą ssącą, a zbiornikiem zapewniają idealną szczelność odkurzacza. Rezultat? Szczelność przekłada się na doskonałą siłę ssącą.
 7. Dzięki nowym silnikom znacznie wzrosła siła ssąca nowych modeli odkurzaczy uniwersalnych w stosunku do ich poprzednich modeli z 2013 roku znacznie wzrosła i to przy tym samym poborze mocy!
 8. Optymalny przepływ powietrza


  Elastyczne rury ssące dostarczane są teraz z większym otworem wlotowym. Opór przepływającego przez rurę ssącą powietrza został zredukowany dzięki poprawionej geometrii rury.