Zastosowanie oraz cechy i zalety urządzeń wysokociśnieniowych

Obszar zastosowań urządzeń wysokociśnieniowych

dokładne i wygodne czyszczenie z myjkami Karcher


Obszar zastosowań urządzeń wysokociśnieniowych

Urządzenia wysokociśnieniowe są bardzo łatwe w użyciu, a liczba możliwych zastosowań jest praktycznie nieograniczona. Pamiętaj, że ciśnienie wody jest najwyższe zawsze przy lancy, stąd przy usuwaniu opornego brudu należy zawsze trzymać lancę w bliskiej odległości do czyszczonej powierzchni. W przypadku czyszczenia delikatnych powierzchni, dystans należy odpowiednio powiększyć. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci osiągnąć najlepsze rezultaty w czyszczeniu urządzeniem wysokociśnieniowym.


ikony oznaczające obszar zastosowań

Urządzenia wysokociśnieniowe – przydatne w wielu zastosowaniach!

Doświadczenie pokazuje, że najczęsciej czyszczone w domu i ogrodzie są:

 • rowery
 • maszyny i narzędzia grodowe
 • meble ogrodowe
 • ogrodzenia i ściezki w ogrodzie
 • motocykle i skutery
 • samochody
 • schody
 • średnie i duże samochody
 • ogrodzenia i kamień
 • kampery i samochody terenowe
 • baseny i patio
 • fasady domów

Przykłady zastosowań

Usuwanie mchów i porostów

Czyszczenie kostki brukowej/kamienia z mchów jest najskuteczniejsze z użyciem dyszy rotacyjnej urządzenia wysokociśnieniowego. Czyszcząc kostkę należy kierować strumień wody pionowo z odległości 20-30 cm od podłoża. Całą powierzchnię czyścić pasami na zakładki.

usuwanie mchu i porostów myjką wysokociśnieniową

Samochody

Spryskać karoserię aktywną pianą Kärcher nanosząc ją od dołu aż po dach, aby roztwór jak najdłużej działał na powierzchnię. Następnie spłukać auto płaskim strumieniem wysokociśnieniowym, zachowując bezpieczny dla lakieru dystans od dyszy 20-30 cm. Jeśli chodzi o mycie np. silnika, to należy zachować ostrożność ze względu na możliwość uszkodzenia instalacji elektrycznej i ryzyko zanieczyszczenia środowiska. Do czyszczenia „brudasów” Kärcher poleca specjalne akcesoria: szczotki płaskie, obrotowe, do kół – efekt mycia gwarantowany!

mycie samochodu myjką wysokociśnieniową

Tarasy

Doskonale sprawdzi się tutaj przystawka do czyszczenia powierzchni płaskich T-Racer. Skutecznie usuwa zabrudzenia zapobiegając przy tym odpryskom wody odbijającej się od powierzchni. Dzięki regulacji ciśnienia umożliwia mycie powierzchni o różnym stopniu wrażliwości i łatwe docieranie do narożników.

mycie samochodu myjką wysokociśnieniową

Maszyny ogrodowe

Mycie kosiarki (po uprzednim zapoznaniu się ze wskazaniami producenta) silnym strumieniem wody o kącie 25°, aby usunąć resztki trawy przylegające do noża i korpusu. Strumień kierować pod niewielkim kątem z odległości około 20-30 cm. Dzięki temu woda spływa z boku nie pryskając na wszystkie strony.

mycie kosiarki myjką wysokociśnieniową

Meble ogrodowe

Zestaw do czyszczenia ogrodu pozwoli z łatwością brud z mebli ogrodowych. Zalecamy użyć dodatkowo szczotki myjącej i detergentu w przypadku opornego brudu.

mycie mebli ogrodowych

Rolety okienne

Przed czyszczeniem opuśc rolety. Ustaw lancę spryskującą środek czyszczący na niskie ciśnienie. Zacznij spryskiwać roletę. Pozostaw środek czyszczący na kilka minut, by mógł zareagować z brudem. Usuń pozostałości szczotką i spłucz wodą pod wysokim ciśnieniem.

mycie rolet okiennych

Klasy wydajności

Skuteczność czyszczenia danego urządzenia wysokociśnieniowego jest wypadkową ciśnienia i wydatku wody. Im te parametry są wyższe, tym lepsze jest odspajanie uporczywego brudu, a proces czyszczenia staje się krótszy, co pozwala na efektywne mycie większych powierzchni. Z tego powodu urządzenia klasy 7 zalecane są do czyszczenia dużych powierzchni, takich jak np. fasady domów, campery, czy baseny. Urządzenie wyższej klasy to nie tylko wyższa skuteczność i wydajność, ale także szerszy wachlarz zastosowań i większy komfort obsługi.

klasa wydajności k7
klasa wydajności k5
klasa wydajności k4
klasa wydajności k3
klasa wydajności k2

Zalety naszych urządzeń

Jak działa urządzenie wysokociśnieniowe?

Wąż ogrodowy jest w stanie wytworzyć maksymalnie 4 bary ciśnienia podawanej wody. Po podłączeniu go do urządzenia wysokociśnieniowego, woda z węża przepływa przez pompę wysokiego ciśnienia, która wytwarza ciśnienie nawet do 160 barów. Woda pod wysokim ciśnieniem wypływa następnie z urządzenia przez lancę w postaci skoncentrowanego strumienia, dzięki któremu czyścimy dokładnie i efektywnie.

zasada działania myjki i korzyści

Z myślą o naturze i portfelu

Urządzenia wysokociśnieniowe K 4 - K 7 umożliwiają odpowiedzialne korzystanie z zasobów naturalnych. Opatentowana technologia dysz gwarantuje wysoką skuteczność usuwania brudu. W porównaniu do konkurencji, dysze Kärcher umożliwiają czyszczenie w czasie do 50% krótszym przy mniejszym zużyciu wody i energii elektrycznej (nawet do 50%). Dane te zostały potwierdzone w Niemczech przez niezależny Instytut Fraunhofera.

ekonomia i ekologia

Dlaczego warto mieć urządzenie wysokociśnieniowe Kärcher?

kilka myjek ustawionych obok siebie

Kärcher makes the difference

W 1950 roku Kärcher wyprodukował pierwsze w Europie wysokociśnieniowe urządzenie czyszczące z podgrzewaniem wody. Natomiast w 1984 światło dzienne ujrzało pierwsze na świecie urządzenie wysokociśnieniowe przeznaczone do zastosowań konsumenckich - co stanowiło krok milowy w historii firmy i podejściu do utrzymania czystości wokół domu i w ogrodzie.

Kärcher rozwija niezwykle wydajne systemy do urządzeń czyszczących, akcesoriów oraz specjalnych środków czyszczących i pielęgnacyjnych. Przeprowadzamy ciągłe badania, by rzetelnie ustalić, czego chce i potrzebuje nasz Klient. Wyniki, które uzyskujemy płyną bezpośrednio do działu rozwoju produktów, aby każde nowe usprawnienie spotykało się z uznaniem naszych Klientów.


Wyjątkowa wydajność = 50% oszczędność

Opatentowana technologia dysz w każdym urządzeniu pozwala na oszczędzenie 50% czasu poświęcanego dotychczas na mycie. W porównaniu do konkurencji, urządzenia Kärcher odznaczają się wysoką wydajnością i efektywnością czyszczenia.

W skrócie: Opatentowana technologia dysz gwarantuje wysoką skuteczność usuwania brudu. W porównaniu do konkurencji, dysze Kärcher umożliwiają czyszczenie w czasie do 50% krótszym przy mniejszym zużyciu wody i energii elektrycznej (nawet do 50%). Dane te zostały potwierdzone w Niemczech przez niezależny Instytut Fraunhofera.

mycie schodów

Dążenie do maksymalnej efektywności.

Przez ponad 60 lat Kärcher doskonalił czyszczenie wysokociśnieniowe. Posiadanie przez firmę ponad 1300 patentów świadczy o duchu pomysłowości i zamiłowaniu do innowacji. Tak w przeszłości, jak i teraz Kärcher zawsze koncentruje się na potrzebach Klientów.

Szczególnie mocna

Dysza rotacyjna wytwarza obracający się strumień punktowy o wysokiej sile odspajania brudu i dużej wydajności powierzchniowej. Dzięki opatentowanej technologii dyszy pozwala ona czyścić szybciej i efektywniej.

Dlaczego warto mieć urządzenie wysokociśnieniowe Kärcher?

przykladowe urządzenie wysokociśnieniowe

Marka, na którą możesz liczyć

Jakość marki Kärcher jest potwierdzona certyfikatem ISO 9001. Wysoki standard produkcji urządzeń gwarantuje ich wysoką jakość. W 1991 roku Kärcher jako pierwsza firma w swojej kategorii otrzymała certyfikat DIN zgodności z normą EN ISO 9001. Wszystkie nasze urządzenia przed opuszczeniem fabryki są testowane pod kątem poprawności działania. Dlatego do Klienta trafia zawsze wysokowartościowy produkt spełniający najwyższe standardy produkcji.