Parownice Kärcher czyszczą skutecznie

parownice karcher zabijają 99,999% koronawirusa

Koronawirus SARS-CoV-2 - kluczowe informacje

 • Nowy koronawirus SARS-CoV-2 nie został jeszcze w pełni przebadany.
 • Wirus jest porównywalny z koronawirusem SARS (SARS-CoV-1) i należy do tzw. wirusów otoczkowych, jak grypa, świnka, odra.
 • Z badań laboratoryjnych wiemy, że jest on odporny na temperaturę tylko do 56-60°C.
 • Parownice Kärcher osiągają temperaturę pary ~ 100°C na dyszy ręcznej/podłogowej.
 • Przeprowadziliśmy test w zewnętrznych laboratoriach, aby uzyskać certyfikat stwierdzający:
  ZABIJA DO 99.999% KORONAWIRUSA*
 • Dzięki wysokiej wydajności parownic Kärcher (ciśnienie pary, temperatura pary, dystrybucja pary) możemy polecić te urządzenia używając stwierdzeń:
  ZABIJA DO 99.999% KORONAWIRUSA*
  ZABIJA DO 99.99% BAKTERII**

 

 

Poznaj parownice Kärcher

 

 

Najnowsze testy dowodzą wyższej efektywności czyszczenia
parownicami domowymi Kärcher

 

Koronawirus / wirusy otoczkowe

ZABIJA DO 99.999% KORONAWIRUSA*

piktogram symbolizujący zabijanie 99,999% koronawirusa
 

Bakterie

ZABIJA 99.99% BAKTERII**

piktogram symbolizujący zabijanie 99,99% bakterii
 

 

Parownice Karcher czyszczą skutecznie

Kärcher zbadał (w niezależnym laboratorium) skuteczność parownic i odkurzaczy parowych Kärcher w zwalczaniu wirusów.

Wynik:
urządzenia usuwają do 99.999% wirusów otoczkowych*, jak koronawirus i wirus grypy oraz 99.99% powszechnych bakterii domowych** z powierzchni twardych.
Wykazano, że przy maksymalnym ciśnieniu pary i przy czyszczeniu danej powierzchni przez 30 sek. osiągnięto znaczącą redukcję wirusa - do 99.999%.

Wirusy otoczkowe, takie jak koronawirus SARS-CoV-2 w wysokich temperaturach zostają zdezaktywowane. W warunkach laboratoryjnych na powierzchni twardej rozprowadzono certyfikowany wirus testowy (żywy, zmodyfikowany wirus krowianki, szczep Ankara), reprezentatywny dla wirusów otoczkowych. Następnie powierzchnia została wyczyszczona z użyciem urządzenia parowego z odpowiednią podkładką z mikrofibry.

Jako że obecnie środki do dezynfekcji są zarezerwowane przede wszystkim dla ośrodków opieki ambulatoryjnej i szpitalnej, parownice i odkurzacze parowe mogą stanowić cenne uzupełnienie sposobów zapewnienia właściwego poziomu higieny, zarówno w gospodarstwach domowych jak i na użytek komercyjny i przemysłowy.

przykłady użycia parownicy SC

 

Często zadawane pytania

 

SARS-CoV-2 jest wirusem otoczkowym.
Aby przyspieszyć certyfikację testowaliśmy tylko usuwanie wirusów otoczkowych. Standardowy testowy wirus otoczkowy jest odporny na temperaturę do 60°C. Bezotoczkowe wirusy są bardziej odporne na procedury czyszczące i muszą być badane oddzielnie.

Obecnie nie możemy tak twierdzić, jednak w przyszłości chcemy uzyskać certyfikację zabijania WSZYSTKICH wirusów. Testy zaplanowane są na najbliższe miesiące.

Czyszczenie punktowe trwające 30 sek. na najwyższym poziomie pary ze stałym jej podawaniem gwarantuje usunięcie z popularnych w domach gładkich powierzchni twardych do 99.999% wirusów otoczkowych, takich jak koronawirus.

Z powodu pandemii zapotrzebowanie na parownice SC jest wyjątkowo wysokie. Fabryki pracują już z maksymalną zdolnością produkcyjną w systemie trójzmianowym. Czynimy wszelkie starania, aby parownice dostępne były w ciągłej sprzedaży, jednak mimo wszystko w sprawie dostępności prosimy o kontakt z działem sprzedaży.

Urządzenia konkurencji mogą również w pewnym stopniu zabijać koronawirusa. Zakładamy, że im lepszy rezultat czyszczenia tym lepsza/wyższa inaktywacja wirusa. Dokładne stwierdzenie wymaga testów laboratoryjnych. Polti jest jedynym konkurentem reklamującym obecnie usuwanie 99.99% bakterii i wirusów. Parownice Kärcher SC z wynikiem 99.999% są bardziej skuteczne w zabijaniu koronawirusa niż parownice Polti dzięki wysokiej jakości pary (wysokie ciśnienie pary, wysoka temperatura), równej dystrybucji pary na dyszy oraz wysokiej jakości akcesoriom/ścierkom.

 

*Czyszczenie parownicą Kärcher przy maksymalnym ciśnieniu pary przy czyszczeniu danej powierzchni przez 30 sek. skutkuje usunięciem z popularnych gładkich domowych powierzchni twardych 99.999% wirusów otoczkowych, jak koronawirus, wirus grypy, z wyłączeniem wirusa zapalenia wątroby typu B (test: Modyfikowany szczep Ankara wirusa krowianki).
** Czyszczenie parownicą Kärcher z prędkością 30 cm/s i z maksymalną ilością pary domowych twardych powierzchni gładkich usuwa 99,99% bakterii typowych dla gospodarstw domowych (test: Enterococcus hirae).