Parownice do użytku domowego

czyszczenie umywalki parownicą

Zwalcz wirusy i bakterie bez użycia środków chemicznych

Parownice nie tyko usuwają uporczywy brud, lecz także są skuteczne w walce z wirusami i bakteriami. Wyjaśniamy, co sprawia, że czyszczenie parą jest tak wyjątkowe i na co uważać podczas używania parownicy.

Higieniczne i dokładne czyszczenie parą

Parownice od zawsze kojarzyły się z dokładnym czyszczeniem i funkcjonalnością bez konieczności stosowania środków chemicznych. W czasach, gdy przykładamy większą wagę do higieny, te cechy są pożądane bardziej niż kiedykolwiek. Parownice mogą być używane prawie na każdej powierzchni w gospodarstwie domowym, nadają się między innymi do czyszczenia klamek, mebli i innych powierzchni.

czyszczenie podłogi w domu parownicą

Dlaczego para zapewnia tak efektywne sprzątanie?

Dzięki parownicom sprzątanie jest bardziej higieniczne i skuteczne w porównaniu do tradycyjnego sprzątania z użyciem środków czyszczących. Sekret czyszczenia parą tkwi w połączeniu pary z wysoką temperaturą. Urządzenie nagrzewa wodę do czasu jej zagotowania, dzięki czemu wytwarza się gorąca para, która przy temperaturze około 100°C wydostaje się z parownicy przez akcesoria (dyszę podłogową, dyszę ręczną itp.). Cząsteczki pary są wyrzucane z prędkością do 170 km/h. W rezultacie para dostaje się do wszystkich szczelin i zakamarków, czyszcząc miejsca, do których zwykłe urządzenia czyszczące nie mają dostępu. Drobinki uporczywego brudu i tłuszczu są rozrywane w kilka sekund, a czyszczone powierzchnie pozostają czyste na dłużej.

czyszczenie ramy okiennej parownicą

Alergicy i rodzice mogą odetchnąć z ulgą

Alergicy zyskują podwójnie: w porównaniu do sprzątania za pomocą środków chemicznych, para nie uczula oraz nie pozostawia resztek środków czyszczących na czyszczonej powierzchni. Para również łączy ze sobą cząsteczki kurzu i nie wznieca ich w powietrze, co znacząco podnosi jakość powietrza w pomieszczeniu oraz ułatwia oddychanie.

Brak konieczności używania środków chemicznych jest również ważne, gdy w gospodarstwie domowym są małe dzieci. Raczkując po podłodze mają tendencję do wkładania różnych przedmiotów do ust. Reakcje alergiczne lub podrażnienie skóry spowodowane resztkami detergentów przestają być problemem przy czyszczeniu parą.

czyszczenie urządzeń kuchennych w domu parownicą

Odpowiednie do dłuższego sprzątania

Wielogodzinne sprzątanie z użyciem środków chemicznych może spowodować podrażnienie dróg oddechowych. Dzięki parownicom można tego uniknąć. Jako że parownice do pracy potrzebują jedynie prądu i wody, można użytkować je nieprzerwanie przez dłuższy czas. W przypadku wielu modeli urządzeń, zbiornik na wodę może być ponownie napełniony podczas pracy parownicy.