Myjki wysokociśnieniowe Karcher do zastosowań profesjonalnych.

profesjonalne myjki ciśnieniowe

Wszechstronność nie do pobicia

W 1950 roku Kärcher opatentował pierwsze w Europie urządzenie czyszczące strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem („myjki wysokociśnieniowe"). Od tego momentu firma wprowadza do technologii czyszczenia wysokociśnieniowego coraz to lepsze rozwiązania służące zarówno większej skuteczności jak i komfortowej obsłudze urządzeń. Prace te zaowocowały powstaniem niezwykle bogatej i z roku na rok coraz szerszej oferty urządzeń wysokociśnieniowych bez podgrzewania wody i z podgrzewaniem wody spalinowych i elektrycznych, mobilnych i stacjonarnych. Tak bogata oferta pozwala dobrać optymalnie do potrzeb właściwe urządzenie.

Obecnie nowość na rynku wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących z podgrzewaniem wody stanowi klasa Upright. Cechą wyróżniającą tę grupę spośród pozostałych urządzeń HDS jest pionowa, zwarta konstrukcja gwarantująca wyjątkową mobilność oraz łatwość transportowania.

Niezawodna technologia kotła

Budowa kotła w urządzeniach wysokociśnieniowych Kärcher gwarantuje wysoką moc grzewczą przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Podwójna ścianka kotła z przestrzenią przez którą przepływa powietrze dostarcza tlenu niezbędnego w procesie spalania oraz chłodzi kocioł. Pionowa i lekka konstrukcja z płomieniem skierowanym w dół zapewnia równomierną dystrybucję ciepła bez powstawania kondensatu i korozji. Profesjonalne myjki wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody emitują niewielkie ilości spalin spełniając najwyższe europejskie normy, co pozytywnie wpływa na środowisko.

Wytrzymałe silne pompy

Wszystkie pompy zastosowane w profesjonalnych myjkach wysokociśnieniowych Karcher wykonane są ze szczególną starannością przez najlepszych specjalistów z materiałów o najwyższej jakości. Wyposażone są w mosiężne głowice, nie ulegają korozji, pracują niezawodnie i bezawaryjnie.

Zaawansowane technologicznie dysze ciśnieniowe

Wśród dysz ciśnieniowych Kärcher można wyróżnić klilka rodzajów: dysze trójstopniowe, Vario kątowe (0°-90°), dysze Power o różnym kącie spryskiwania ( 0º, 15º, 25º, 40º), dysze rotacyjne przełączane i nieprzełączane oraz dysze parowe. Wszystkie wykonane są w sposób perfekcyjny z materiałów o najwyższej jakości , co gwarantuje długą żywotność i bezawaryjną pracę.

Dbałość o środowisko

Myjki wysokociśnieniowe Kärcher z podgrzewaniem wody jako pierwsze na świecie oferują możliwość pracy w trybie ECO. Wystarczy główny przełącznik obsługowy ustawić na zielonym polu oznaczonym symbolem Eco, a urządzenie będzie podgrzewało wodę do najbardziej ekonomicznej temperatury (60°) przy maksymalnym wydatku wody. Pozwala to skutecznie czyścić mocno zabrudzone powierzchnie, jednocześnie zmniejszając zużycie paliwa nawet o 20%.

Nowoczesny design

Urządzenia Kärcher, obok funkcjonalności, cechuje atrakcyjny design. W licznych konkursach produktom firmy wielokrotnie przyznawano nagrody w tej kategorii. Myjki wysokociśnieniowe szczycą się takimi odznaczeniami, jak: „red do design award", „if produkt design award" oraz „Fokus Grenn design award".

Doskonała mobilność

Wysoki stopień mobilności urządzeń pozwala nie tylko na ich łatwe przemieszczanie podczas czyszczenia, ale także znacząco upraszcza ich transport do miejsc, gdzie w danym momencie będą potrzebne. Kärcher wyprodukował też nową linię urządzeń HDS o zwartej, pionowej konstrukcji. Są to pierwsze urządzenia z podgrzewaniem wody, które przewozić można w samochodzie typu kombi. Wyposażone zostały w duże koła ułatwiające pokonywanie pokonywanie przeszkód, np. w postaci krawężników oraz wygodny uchwyt transportowy.