Autonomiczny robot koszący A 1000

  • Producent: Stiga
  • Kod produktu: 2R7101028/ST2
  • Dostępność: W magazynie centralnym
  • 11 915,00PLN

  • Bez podatku: 9 686,99PLN

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń do nas!
+48 91 4643640

Autonomiczny robot STIGA A 1000 jest niezbędny, jeśli chcesz mieć idealny trawnik. Ten kompaktowy robot dokładnie wie, kiedy, gdzie i jak kosić trawę, aby utrzymać trawnik w dobrej kondycji - dając Tobie i Twojej rodzinie więcej czasu na cieszenie się ogrodem. Wyposażony w unikalną, opatentowaną technologię Active Guidance System (AGS) firmy STIGA, może określić jakość sygnału GPS o różnych porach dnia i inteligentnie zaplanować koszenie z wyprzedzeniem, aby zapewnić nieprzerwane koszenie, gdy sygnał jest najsilniejszy. Instalacja jest w pełni wirtualna, co oznacza, że obszar koszenia można ustawić za pomocą aplikacji. Jeśli układ ogrodu ulegnie zmianie, można po prostu zaktualizować nowy obszar koszenia i obwód za pomocą aplikacji STIGA.GO. Wyposażona w nasz trwały akumulator ePower, autonomiczny robot STIGA A 1000 może niezawodnie kosić trawnik o powierzchni do 1000 m2 w zaledwie dwóch sesjach koszenia dziennie. Kolejna sesja zawsze rozpocznie się w miejscu, w którym zakończyła się poprzednia, dzięki czemu robot może dbać o cały trawnik, przycinając różne strefy każdego dnia. W ogrodzie można ustawić do 3 różnych stref koszenia. Aby zachować zdrowie trawnika, zalecamy zaplanowanie tylko 2 sesji koszenia dziennie; harmonogram jest jednak w pełni elastyczny. Doskonała izolacja akustyczna utrzymuje hałas silnika wewnątrz zewnętrznej obudowy robota. Jeśli chodzi o konserwację i czyszczenie, solidną powłokę zewnętrzną można łatwo zdemontować bez użycia narzędzi, a także bezpiecznie czyścić za pomocą węża ogrodowego. Jeśli konieczne jest czyszczenie korpusu maszyny bezpośrednim strumieniem wody, należy upewnić się, że robot znajduje się w pozycji roboczej (poziomo, kołami w dół). Jeśli czyścisz tylko ostrza, użyj szczotki. Nie należy używać bezpośredniego strumienia wody, gdy robot jest odwrócony. Do robota dołączony jest pakiet łączności na 750 godzin (≅ 2 lata, co odpowiada 2 pełnym cięciom maksymalnego obszaru tygodniowo przez 28 tygodni w roku), umożliwiający pracę i łączność.

**Technologia robota opiera się na komunikacji danych między STIGA Cloud a samym robotem. Opłata abonamentowa jest obowiązkowa dla robota STIGA A 1000 i zależy od ilości wymaganych danych.

Aby uzyskać poradę na temat robota najlepiej dostosowanego do Twoich wymagań, skontaktuj się z lokalnym dealerem STIGA, który chętnie Ci doradzi. Robot jest sprzedawany w komplecie z 750-godzinnym pakietem łącznościowym, który umożliwia pracę i komunikację. Po wykorzystaniu dołączonego pakietu łączności użytkownik będzie musiał osobno wykupić godziny pracy. Korzystanie z pełnej funkcjonalności produktu wymaga zainstalowania aplikacji STIGA.GO. Nabywca ma obowiązek aktualizowania aplikacji. Wymagania sprzętowe dla aplikacji: Android 5.0 lub nowszy iPhone Wymaga systemu iOS w wersji 11.0 lub nowszej. iPod touch Wymaga systemu iOS w wersji 11.0 lub nowszej. Mac Wymaga systemu macOS w wersji 11.0 lub nowszej oraz Maca z czipem Apple M1 lub nowszym.

Cechy i zalety

Wydajne koszenie dzięki technologii STIGA AGS, która planuje sesję koszenia z wyprzedzeniem

Sieć 4G i STIGA Cloud do stałej łączności

Bez przewodów. Instalację wykonuje się wirtualnie i prosto za pośrednictwem aplikacji STIGA.GO

Zorganizowane koszenie dzięki usystematyzowanym schematom koszenia

Pełna kontrola za pośrednictwem aplikacji STIGA.GO

Dołączony pakiet danych 750 godzin pracy ≅ 2 lata. Kolejne godziny koszenia można dokupić za pośrednictwem aplikacji.

wirtualna siatka ogrodu

Dzięki opatentowanej technologii AGS autonomiczny robot koszący STIGA A 1000 uczy się i zapamiętuje orbity satelitów, siłę sygnału i miejsca, w których występują zakłócenia sygnału o każdej porze dnia - codziennie aktualizując swoją mapę nieba. Oznacza to, że może dokładnie zaplanować, gdzie kosić, aby zachować dokładność, a co najważniejsze, kontynuować koszenie.

schematyczne oznaczenie połączenia ze stacją bazową robota

Do pracy z technologią GPS robot potrzebuje stabilnego połączenia ze stacją referencyjną. Połączenie to odbywa się poprzez transmisję danych 4G i stałą komunikację między robotem koszącym, chmurą STIGA i stacją referencyjną. Autonomiczny robot koszący A 1000 potrzebuje tylko jednej stacji referencyjnej, która jest dołączona do robota.

rentgenowski widok robota z zaznaczonym akumulatorem

Dzięki technologii ePower autonomiczny robot koszący STIGA A 1000 może skosić trawnik o powierzchni do 1000 m2 w zaledwie dwóch cyklach dziennie, a jego harmonogram pracy możemy dostosować do naszych potrzeb. Akumulatory litowo-jonowe klasy premium są zoptymalizowane pod kątem niezawodności i trwałości, dzięki czemu nawet po 1500 cyklach ładowania - co odpowiada około 4 latom użytkowania - akumulator nadal działa z wydajnością ponad 80%.

oznaczenie okolicy trampoliny jako strefy wyłączonej z koszenia

Dzięki temu, że nie wymaga użycia kabli, wystarczy jeden przycisk, aby zmodyfikować wirtualny obwód koszenia STIGA A 1000. W ten sposób można również sterować innymi funkcjami robota, takimi jak wykluczanie stref z sesji cięcia i ustawianie czasu pozostawania poza strefą (dostępne jako funkcje opcjonalne).

widok na noże robota koszącego

Cztery obrotowe, wysokiej jakości ostrza obracają się z prędkością do 2850 obr. Dodatkowo posiadają automatyczną regulację wysokości. Dla idealnego, precyzyjnego cięcia.

robot na nachylonym trawniku

Równomierne cięcie bez śladów kół dzięki doskonałemu środkowi ciężkości, który zapewnia równowagę na zboczach o nachyleniu do 45% (24°).

Dane techniczne
Silnik bezszczotkowy
Waga (kg) 8,1
Maksymalna powierzchnia trawnika (m2) 1000
Nachylenie maksymalne 45%
Czujnik deszczu tak
Szerokość koszenia (cm) 18
Wymiary (dł x szer x wys) (cm) 54,5 x 40,5 x 24,5
Ostrze 4 obrotowe ostrza
Napięcie akumulatora (V) 25,2
Pojemność akumulatora (Ah) 2,5
Akumulator litowo-jonowy
Wysokość koszenia 20 - 60 mm
Prędkość koszenia 22 m/min
Odbiornik Bluetooth tak
Żyroskop tak
Czujnik przeszkód tak
Wymiary opakowania 80,0 x 55,0 x 30,5
Czas ładowania akumulatora (min.) 60

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby obejrzeć